VVegas Casino loyalitetsprogram – point, niveauer og cashback

VVegas Casino loyalitetsprogram - point, niveauer og cashback

Spil med bonus

VVegas Casinos loyalitetsprogram giver 1 loyalitetspoint for hver 5 EUR, der satses på kvalificerende spil eller væddemål. Ikke alle spil bidrager til pointoptjeningen. Live casino samt spil fra Aviatrix og Spribe er blandt de publicerede undtagelser, og loyalitetsprogrammet indeholder også yderligere navngivne spilundtagelser.

De akkumulerede point bestemmer spillerens niveau og status. Loyalitetspoint kan ombyttes til rigtige penge via profilen efter den vekselkurs, der hører til den aktuelle status. Det publicerede program omfatter 10 statusser fra Casino Royale til Vegas, mens cashback på de relevante niveauer ligger mellem 3 % og 7 %.

EmneHovedregel
Pointoptjening1 loyalitetspoint for hver 5 EUR på kvalificerende spil eller væddemål
UndtagelserLive casino samt Aviatrix- og Spribe-spil er blandt de aktiviteter, der ikke optjener point
StatusAkkumulerede point bestemmer level og loyalitetsstatus
PointvekslingPoint kan ombyttes til rigtige penge i profilen efter den statusspecifikke vekselkurs
Cashback3-7 % på de relevante publicerede statusniveauer
Ugentlig bonusBegynder fra Luxor-status, niveau 10-19

Sådan optjenes loyalitetspoint

Grundreglen er 1 loyalitetspoint for hver 5 EUR, der satses på et kvalificerende spil eller væddemål. EUR er det publicerede grundlag for optjeningsreglen og omregnes ikke til DKK på denne side.

Hvis en spiller hypotetisk satser 50 EUR på aktiviteter, der alle kvalificerer til point, giver beregningen 50 / 5 = 10 loyalitetspoint. Eksemplet gælder kun, hvis hele den pågældende aktivitet faktisk tæller med i loyalitetsprogrammet.

Ikke alle spil og produkter bidrager til pointoptjeningen. De publicerede undtagelser omfatter blandt andet:

  • Live casino
  • Aviatrix-relaterede spil
  • Spribe-relaterede spil
  • Yderligere navngivne spil, der er udelukket fra pointoptjeningen efter loyalitetsprogrammets regler

Det betyder, at den samlede indsats på kontoen ikke nødvendigvis er det samme som den indsats, der bruges til at beregne loyalitetspoint. Kun kvalificerende spil og væddemål tæller med.

Statusniveauer og pointveksling

VVegas Casino bruger de akkumulerede loyalitetspoint til at bestemme både niveau og status. Programmet starter med Casino Royale og fortsætter gennem ni yderligere statusser frem til Vegas.

StatusPointNiveauer
Casino Royale01-9
Luxor50010-19
Caesars Palace1.50020-29
Bellagio10.00030-39
Wynn20.00040-49
Paris50.00050-59
Escallibur100.00060-69
Venetian200.00070-79
New York500.00080-89
Vegas1.000.00090-99

Præcis 500 akkumulerede point svarer i den publicerede matrix til Luxor-status og niveau 10-19. Det er samtidig det første statusniveau i tabellen, hvor cashback og en ugentlig bonus er angivet.

Point kan ombyttes til rigtige penge via spillerprofilen. Vekselkursen afhænger af statusniveauet og ændrer sig gennem programmet.

StatusNiveauprisVekselkurs
Casino Royale10-100–
Luxor100500:1
Caesars Palace850450:1
Bellagio1.000400:1
Wynn3.000350:1
Paris5.000300:1
Escallibur10.000250:1
Venetian30.000200:1
New York50.000150:1
Vegas100.000100:1

Vekselkursen skal læses sammen med den aktuelle status. En spiller på Luxor har eksempelvis den publicerede kurs 500:1, mens Vegas-rækken viser 100:1. Pointkonverteringen foretages i profilen og følger den kurs, der gælder for spillerens status.

Cashback, ugentlige bonusser og fødselsdagsgaver

Cashback varierer med loyalitetsstatus. De publicerede niveauer med cashback går fra 3 % på Luxor og Caesars Palace til 7 % på Vegas.

StatusCashback
Casino Royale–
Luxor3 %
Caesars Palace3 %
Bellagio4 %
Wynn4 %
Paris5 %
Escallibur5 %
Venetian6 %
New York6 %
Vegas7 %

Cashback, der krediteres til bonussaldoen, er gyldig i fem dage fra krediteringen. De krediterede midler følger dermed de bonusregler, der gælder for cashback.

Den ugentlige loyalitetsbonus begynder fra Luxor-status, niveau 10-19. Bonusens størrelse, antal gratis spins, spil og kvalificerende minimumsindbetaling ændrer sig derefter gennem statusniveauerne.

StatusUgentlig bonus
Casino Royale–
Luxor50 % + 20 gratis spins på Joker Stoker; minimumsindbetaling 10 EUR
Caesars Palace60 % + 30 gratis spins på Big Bass Splash; minimumsindbetaling 10 EUR
Bellagio70 % + 35 gratis spins på Coin Win: Hold The Spin; minimumsindbetaling 10 EUR
Wynn75 % + 40 gratis spins på Book of Dead; minimumsindbetaling 15 EUR
Paris80 % + 45 gratis spins på Crown Coins; minimumsindbetaling 15 EUR
Escallibur85 % + 50 gratis spins på Sweet Bonanza; minimumsindbetaling 20 EUR
Venetian90 % + 55 gratis spins på Joker Stoker; minimumsindbetaling 25 EUR
New York95 % + 70 gratis spins på Ultra Hot Sevens; minimumsindbetaling 30 EUR
Vegas100 % + 100 gratis spins på VVegas Royal; minimumsindbetaling 35 EUR

De samme statusser har også publicerede fødselsdagsbelønninger.

StatusFødselsdagsgave
Casino Royale–
Luxor20 EUR
Caesars Palace50 gratis spins på Joker Stoker
Bellagio30 EUR
Wynn70 gratis spins på Coin Win: Hold The Spin
Paris40 EUR
Escallibur85 gratis spins på Ultra Hot Sevens
Venetian50 EUR
New York100 gratis spins på Sweet Bonanza 1000
Vegas100 EUR

Alle EUR-beløb og minimumsindbetalinger ovenfor er de værdier, der er knyttet til den publicerede EUR-baserede loyalitetsmatrix. Tabellen dokumenterer ikke i sig selv, at de samme rewards er aktive eller tilgængelige på enhver dansk konto.

Spil knyttet til loyalitetsbelønninger

Loyalitetsprogrammet indeholder også eksplicitte relationer mellem bestemte belønningsspil og udviklere. Disse relationer gælder i loyalitetsprogrammets reward-kontekst.

BelønningsspilUdvikler
Book of DeadPlay’n GO
Crown CoinsEndorphina
Ultra Hot SevensSlotopia
VVegas RoyalSpinomenal
Sweet Bonanza 1000Pragmatic Play

Disse fem relationer forklarer de publicerede loyalitetsbelønninger. De skal ikke læses som en komplet liste over spiludviklere i hele VVegas Casino-kataloget.

Loyalitetsbonus og andre kontotilbud

Den ugentlige bonus i loyalitetsprogrammet er statusbaseret og begynder fra Luxor, niveau 10-19. De højere statusser har derefter deres egne publicerede ugentlige bonusser og kvalificerende indbetalingsbeløb.

Andre personlige eller kontospecifikke bonusser er en separat del af kampagnesystemet. De bør derfor holdes adskilt fra den statusbaserede loyalitetsmatrix, selv om den samme spiller kan møde begge typer tilbud på sin konto.

Ofte stillede spørgsmål